ייצור שקיות אנטי סטטיות

 
 
מוצרי אלקטרוניקה רבים רגישים ביותר לחשמל סטטי. מסיבה זו לא כדאי לאחסן מוצרים שכאלו בתוך שקיות ניילון או קופסאות פלסטיק רגילות, כיוון שחומרים אלו מוליכים את המתח החשמלי היישר אל המוצר ועלולים לפגום בו בצורה משמעותית. שקיות אנטי סטטיות מונעות מתופעת החשמל הסטטי להתרחש ומונעות את מעבר החשמל אל המוצרים הרגישים המאוחסנים בתוכן. זהו המקום ללמוד מעט יותר אודות תהליך הייצור של שקיות אלו ועל האפשרויות השונות המוצעות לכם.
 

מהי שקית אנטי סטטית וכיצד פועל מנגנון ההגנה שלה?

 
שקיות אנטי סטטיות מיוצרות מפולימר פלסטי מיוחד הקרוי פוליאתילן אך מסוג מאוד ספציפי - polyethylene terephthalate ובקיצור, PET. חומר זה מגיע למפעל בצורת כדוריות קטנות במצב צבירה מוצק, העוברות חימום על מנת להפוך אותן לצמיגות ונוזליות יותר. לאחר מכן מועבר הנוזל לקירור הדרגתי תוך כדי שהוא מתמצק ועובר מתיחה לצורה הסופית של השקית. מנגנון ההגנה האנטי סטטי של השקיות הללו טמון בתופעה הקרויה "כלוב פרדיי" (Faraday Cage). שקיות אלו הינן למעשה שקיות מוליכות באופן חלקי, כך שהן מסוגלות להוליך את המטענים החשמליים רק על גבי פני השטח שלהן וליצור בתוכן מעין חלל נקי ממטענים. באופן זה המוצרים הארוזים בתוכן אינם חשים את המתח החשמלי מסביבם ולא ניזוקים כלל.
 
 

אפשרויות הייצור

 
ניתן לייצר שקיות אנטי סטטיות באיכויות שונות ולצרכים שונים. לנוזל הפולימר נהוג להוסיף חומרים שונים כגון פיגמנטים על מנת לשלוט בצבע המוצר המוגמר (בצבעי האדום-ורד או כסף) ומתכות (אלומיניום בעיקר) על מנת להגביר את יכולות ההגנה שלהן מפני חשמל סטטי. אפשרויות נוספות לבחירה הן עובי השקיות כאשר ככל שהשקית עבה יותר כך היא חזקה יותר ובדרך כלל גם מקנה הגנה טובה יותר מפני חשמל סטטי. ניתן למצוא גם שקיות מסוג בועות ("פצפץ") ,שכן הפוליאתילן מאפשר את יצירת הבועות בצורה קלה למדי ואף במספר שכבות. סוג זה של שקיות מקנה עמידות רבה הן כנגד חשמל סטטי והן כנגד פגיעות פיזיות.
 
 
אנו בחברת פולי-שק נשמח לתכנן עבורכם את שקיות האריזה הטובות והאיכותיות ביותר. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 072-3232949 ויחד נתאים לכם שקיות אנטי סטטיות שיתאימו למוצריכם באופן מושלם.